spa nedir, spa nasıl yapılır, spa ücretleri

Spa Nedir? Spa Nasıl Yapılır? Spa Ücretleri Ne Kadar?

Başlıklar

SPA Nedir?

Latince anlamları ile “Selus Per Aqua” kelimelerinin baş harflerinden oluşan SPA, Türkçe’de “su ile gelen sağlık” anlamını taşımaktadır. Son dönemin en popüler yenilenme ve rahatlama yöntemlerinden biri olan spa masajı nasıl yapılır, spa masajının faydaları nelerdir, spa kimlere yapılabilir gibi sorularınızın yanıtlarını bulabileceğiniz SPA rehberimizi mutlaka okumalısınız.

SPA masajının kökleri Roma İmparatorluğu’na kadar uzanmakla birlikte zaman içerisinde Avrupa’nın geneline yayılmıştır. Su ile gerçekleştirilen dinlendirici ve tedavi edici uygulamaların tümü spa kapsamına girmektedir. Ülkemizde giderek artan termal oteller ile birlikte spa uygulanan merkezler de ilgi görmeye başlamıştır.

SPA Nasıl Yapılır?

SPA su ile birlikte uygulanan bir masaj cinsi olmakla birlikte doğal taşların enerjisinden de SPA sırasında faydalanıldığı bilinmektedir. Kişinin ihtiyacına uygun olan yöntem belirlendikten sonra masajın uygulanması sırasında kullanılacak aromatik yağlar ve doğal taşlar da kişinin ihtiyacına yönelik olarak belirlenerek uygulamaya dahil edilir.

SPA masajı, genel itibariyle kişinin kan dolaşımını düzenleyerek ruhsal ve bedensel rahatlamayı sağlar. Günümüzde SPA’nın faydaları arasında selülit tedavisi, ruhsal rahatlama terapileri veya cilt bakımı gibi uygulamalar sayılabilir.

SPA Ücretleri Ne Kadar?

SPA ücretleri ve uygulama süresi masajın yapılma amacına göre farklılık göstermekle birlikte seansların süresi 20 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. SPA ücretleri seanslar arasında farklılık göstermekle birlikte 180 TL ila 500 TL arasında değişmektedir.

SPA Merkezleri

SPA masajı bugün giderek artan rahatlama esaslı hizmet veren yerlerde uygulanmaktadır. Ayrıca cilt hastalıklarının tedavisinde, yine aynı şekilde cilt bakımında uygulanan bir yöntem olarak dikkati çeken SPA, ülkemizde giderek artan SPA otelleri ve termal oteller ile yaygınlaşmaya devam etmektedir.

Büyük şehirlerde bulunan SPA merkezleri, oteller ile birlikte çalışmakla birlikte özellikle Thai Masajı gibi uygulamaların popülerleşmesi ile özel SPA merkezleri de açılmaktadır.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. All fields are required.