Aksaray Kaplıcaları ve Termal Otelleri

Aksaray ili şifalı termal suların son dönemlerde keşfedildiği önemli bir İç Anadolu kentidir. Şifalı olduğu çeşitli testlerle kanıtlanmış olan yeraltı su kaynakları ve bu kaynaklarda oluşan şifalı çamurlarla yapılan terapiler sonucu pek çok hastalığa destekleyici tedavi olanakları sunulmaktadır. Aksaray Termal Otelleri, kaliteli hizmet anlayışları ile birlikte termal kaynakların doğru değerlendirildiği noktalar arasında yer almaktadır.

Termal Oteller

Termal oteller, ülkemizin pek çok noktasında son yıllarda giderek yaygınlaşmakla birlikte üstün hizmet kalitesi anlayışları ile dünya standartlarını belirlemektedir. Özellikle kış aylarında daha çok ilgi gösterilen tatil noktalarından olan termal oteller, Türkiye’nin en önemli turistik hamlelerinden biri konumuna gelmiştir. Türkiye’deki termal oteller, Avrupa’nın en iyi otelleri arasında gösterilmekle birlikte ülkemiz bu alanda Avrupa’nın öncüsü konumundadır.

Aksaray Termal Oteller ve Kaplıcaları

Aksaray termal oteller bakımında son yıllarda yeni yapılanan İç Anadolu kentlerimiz arasında yer almaktadır. Aksaray termal otelleri sayfamızda ucuz termal oteller, kampanyalı ve indirimli termal otel fiyatları ile en iyi termal otel fiyatları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aksaray Genel Bilgiler

Niğde ilinden ayrılarak kurulan Aksaray ili, İç Anadolu’nun en önemli tarihi noktalarından biridir. Türk Tarihi’nin en önemli mücadelelerinden biri olan Malazgirt Savaşı ile birlikte Türk hakimiyetine giren şehir, tarihi dokusu camileri, yeraltı şehirleri, kaplıcaları ve kültürel noktaları ile turizmde her geçen gün adından söz ettirmektedir.

Aksaray’da gezilecek yerler denildiğinde akla ilk gelen Peristremma adı verilen Ihlara Vadisi’dir. Bu bölge Aksaray ilinin dini merkezi olarak kabul edilmekle birlikte geniş bir mimari anlayışına sahiptir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu Ihlara Vadisi, doğal güzelliklerinin yanı sıra sağlam olarak bozulmadan günümüze kadar gelmiş 14 adet kilisesi ile ülkemizin en önemli tarihi noktaları arasında yer almaktadır.

Neolitik ve Frig dönemlerinin yanı sıra Roma, Bizans, Hellenistik dönem ve Kalkolitik dönemlere ait izlere rastlanan Aksaray önemli bir tarihi geçmişe sahiptir. Aksaray’da bulunan Aksaray Müzesi, Eğri Minare, Acemhöyük, Nora Antik Kenti, Aziz Anargiros Kilisesi, Ulu Cami, Kale Manastırı Kilisesi, Yüksek Kilise, Sivişli Kilisesi ve Ziga Kaplıcaları Aksaray’ın görülmesi gereken yerleri arasında yer almaktadır.

Aksaray’da bulunan Ziga kaplıcaları, özellikle banyo ve içme tedavisi sunulan önemli termal alanlardan biridir. Buradaki banyo tedavileri, damar ve sinir hastalıklarının yanı sıra romatizmal kas hastalıklarına da iyi gelmektedir. İçme suları ise mide bağırsak ve sindirim sisteminin yanında böbrek ve karaciğer hastalıklarına iyi gelmektedir.

Aksaray termal oteller açısından gün geçtikçe gelişen önemli Anadolu kentlerimizden biridir.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. All fields are required.