Akrones Thermal Spa & Convension Hotel – Afyon

Sandıklı Termal Park Resort&Spa Convention Center

Budan Thermal Spa Hotel & Convention Center

Korel Thermal Resort Clinic & Spa

Gazlıgöl Çakır Termal Hotel

Grand Özgül Termal Tatil Köyü

Ceylan Termal Sağlıklı Yaşam Köyü

Safran Thermal Resort Sandıklı

Afyon Termal Oteller ve Kaplıcaları

Ege Bölgesi’nde bulunan Afyonkarahisar şehri, bölgenin İç Batı Anadolu olarak adlandırılan kesiminde yer almaktadır. Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Afyon, şehrin ortasında yer alan dik bir kayalığın üzerine yapılmış Afyon Kalesi ile özdeşleşmiş bir kent yapısına sahiptir. Tarihte eski adıyla Karahisar-ı Sahib olarak bilinen Afyon, irili ufaklı çok sayıda mermer işletmesi ve Hüdai çamur banyoları, Ömer-Göcek, Heybeli ve Gazlıgöl kaplıcaları ile Afyon Termal Otelleri ile Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’nin termal başkenti ilan edilmiştir.

Termal Oteller

Termal Oteller, Afyon’un en önemli turistik yerleri arasında yer almakla birlikte her yıl sayısız turisti ağırlamaktadır. Kaplıcaların bulunduğu bölgelerde yer alan termal oteller Afyon şehrinin gururudur. Ülkemizin termal başkenti olarak bilinen Afyon, en ucuz termal otel fiyatları ile termalotel.com’da!

Afyon Ömer Kaplıcaları

Şifalı kaplıcaları ile bilinen Afyon’da magnezyum, bakır, kurşun, baryum, çinko, karbondioksit gibi çok çeşitli minerallere sahip Ömer Kaplıcası, başta eklem romatizması, bronşit, astım, bağırsak ve mide hastalıkları olmak üzere çok sayıda rahatsızlığa çare oluyor. Dünya standartlarına yaklaşan termal tedavi yöntemleri ile Ömer Kaplıcası Afyon’da termal turizmin önemli noktalarından biri.

Afyon Gazlıgöl Kaplıcaları

Afyon’un termal turizm için en ünlü merkezi olan Gazlıgöl kaplıcaları, son yıllarda büyük otellerin birbiri ardında açılmaya başlamasıyla Türkiye’nin en çok tercih edilen termal otellerine ev sahipliği yapıyor. Afyon Gazlıgöl termal oteller açısından Afyon ilinin en önemli noktaları arasında yer almakla birlikte dünya standartlarındaki hizmet kalitesi ile Avrupa ve Orta Doğu’nun en bilinen termal noktalarından biridir.

Hüdai Çamur Banyoları

Afyon’un bir başka termal bölgesi de şifalı çamur banyoları ile ünlü olan Hüdai kaplıcaları, Afyon’un Sandıklı ilçesinde bulunuyor. Eklem rahatsızlıkları, romatizma, iskelet sistemi ağrıları, sindirim sistemi ve kan dolaşımı bozukluğu için yardımcı tedavi yöntemleri arasında gösterilen çamur banyosu, Afyon Sandıklı Hüdai Kaplıcaları bünyesinde üstün kalite ile hastalara sunuluyor.

Afyon Tarihi

Afyonkarahisar tarihi boyunca medeniyetlerin geçişlerine sahne olan önemli bir tarihi mirasa sahip. Roma ve Bizans döneminde Amorium olarak bilinen antik kent kalıntılarının üzerine inşa edilen bugünkü Afyon şehri, sınırları içerisinde barındırdığı Frig Vadisi, Dokimala Antik Kenti, Aslantaş ve Yılantaş gibi figürlerin kabartma olarak işlendiği rölyeflere sahip olan “Göynüş Vadisi Açık Hava Tapınağı”, Avdalas Kalesi, Afyon Kalesi, Sandıklı Kalesi gibi tarihi mekanları ile mutlaka gezilmesi gereken bir şehir.

Afyon’da Gezilecek Yerler

Kurtuluş mücadelesinin en önemli şehirleri arasında yer alan Afyonkarahisar, Başkomutanlık Milli Parkı ve Cumhuriyet Şehitleri Anıtı’na da ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Zafer Müzesi, Afyon Arkeoloji Müzesi, Bolvadin Müzesi, Eber Gölü, Buzluk Mağarası, İhsaniye Döğer Örenyeri, Kurtini Mağarası gibi gezi rotasında bulunması gereken pek çok noktasıyla uzun süreli olarak şehri keşfetmek isteyenleri bekliyor. Afyon gezilecek yerleri itibarıyla oldukça büyük bir alana yayılmış özel bir şehir.

Afyon Kaplıcaları

Afyon termal otelleri ile sınırları içerisinde bulunan kaplıca sularının doğru şekilde kullanılmasını sağlayan ender şehirlerimizden biri. Termal tedavi yöntemlerinin tümünün doğru şekilde kullanılması amacıyla profesyonel ekipler tarafından yönlendirilen tedaviler sayesinde her yıl pek çok ziyaretçi Afyon Kaplıcaları ile şifa buluyor.