Haymana termal suyu kaynaktaki gibi kullanılıyor

2017 yılında uluslararası kurum tarafından tescillenen Ankara Haymana termal suyu özellikleri bakımından dünyanın sayılı termal suları arasında yer almaktadır. Romatizma, cilt rahatsızlıkları, iltihap problemi ve kas ağrıları gibi birçok rahatsızlığa şifa kaynağı olan ankara haymana termal suyu, 2 bin yatak kapasiteli 13 tam teşekküllü termal otel ve tesis ile hizmet vermektedir. Her bütçeden vatandaş için uygun termal tesisin bulunduğu Haymana ilçesi termal suyunun en önemli özelliği hiçbir soğutma işlemi yapılmadan direkt olarak kaynaktan geldiği şekilde kullanılmasıdır.

Menderes Kaplıcası

Haymana Belediyesine bağlı olan Menderes kaplıcaları 1991 yılından bu yana hizmet vermektedir. Kaplıcada 2 ve 4 kişinin kullana bileceği büyüklükte özel jakuzi bulunmaktadır. Bay ve bayanlara özel ayrı bölümleri bulunan menderes kaplıcalarının toplam kapasitesi ise 150 kişidir. Kaplıca suyu kaynaktan geldiği hali ile kullanıma sunulmakta olup soğutma işlemi için soğuk su kullanılmıyor. Suyun kaynaktan çıkış sıcaklığı 45 derece havulara ve küvetlere ise 43-41 derece arasında sunulmaktadır. Haymana Menderes Kaplıcaları içerisinde termal havuz, yıkanma alanı, soyunma kabini ve dinlenme lobisi gibi imkanlar bulunmaktadır.

Cimcime Sultan Termal Otel

Haymana termal tesisleri arasında ilk kurulan kaplıca otel olan Cimcime Sultan Termal Otel, Ankara’ya 74 km uzaklıkta bulunmaktadır.  34 Odası ve 70 yatağı ile misafirlerine hizmet sunan Cimcime Sultan Termal Otel içerisinde ailelere özel kabin, açık ve kapalı yüzme havuu imkanları bulunmaktadır. Birçok termal otelin bulunduğu sitemizden inceleme yaparak Haymana bölgesinde bulunan herşey dahil termal otellerden dilediğinize rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Saray Kaplıcası

Haymana Belediyesinin girişinde bulunan Saray Kaplıcası eski adı ile Seyran Kaplıcası 2012 yılında yapılan tadilatı ile yeni adını ve görünümünü almıştır. Osmanlı motifleri ile bezenmiş olan Saray Kaplıcası  içerisinde bay ve bayanlara ait ayrı bölümler bulunmaktadır. Kişiye özel jakuzininde bulunduğu tesis toplamda 200 kişi kapasiteye sahiptir. Tesislerde hizmete sunulan suda hiçbir şekilde soğutma amaçlı farklı bir su kullanılmayıp direkt kaynaktan geldiği şekilde termal tesis içerisine dağıtılmaktadır. Termal oteller içerisine verilen su kaynakta 44, tesis içerisinde ise 43-41 derece arasındadır.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. All fields are required.